آرامش و زندگی در سرزمین ماتادورها

اخذ اقامت اسپانیا با سرمایه‌گذاری

کشور اسپانیا یکی از بهترین کشورهای اروپا برای زندگی و سرمایه گذاری است.در حال حاضر با توجه به قوانین موجود در این کشور، یک فرد  خارجی با سرمایه گذاری بیش از ۵۰۰ هزار یورو می تواند اقامت اسپانیا را اخذ کند. علاوه بر این، مجوز اقامت دائم اسپانیا نه تنها به متقاضی بلکه به تمامی اعضای خانواده وی تعلق می گیرد. اسپانیا  در کنار  کشورهایی همچون یونان و پرتغال این امتیاز را اعطا می کند.
اقامت در اسپانیا تحت پوشش برنامه ی ویزای طلایی سرمایه گذاری اسپانیا به سرمایه گذار و خانواده ی وی (همسر، پدر و مادر و فرزندان) اجازه ی زندگی در اسپانیا را می دهد. قانون هیچ محدودیتی را برای مدت زمان اقامت اعمال نکرده است. از این رو سرمایه گذار می تواند ملکی را در اسپانیا خریداری کند و خود یا خانواده اش هر زمانی که بخواهند آزادانه به اسپانیا سفر کنندعلاوه بر این اجازه تحصیل در مدارس دولتی یا خصوصی با برنامه ی درسی انگلیسی و یا اسپانیایی را دارند. در نهایت شهروندی اسپانیا به فرد اجازه‌ی تحصیل در دانشگاه های اروپا از جمله انگلستان و فرانسه را می دهد.مزایای ویزای سرمایه گذاری در اسپانیا :

 

 • ویزای اقامت اسپانیا برای خانواده متقاضی (همسر، پدر و مادر، فرزندان) صادر می شود
 • ملزم نبودن به اقامت فیزیکی در این کشور برای حفظ اقامت موقت (ویزای طلایی اسپانیا)
 • امکان سفر به تمامی کشورهای اروپایی عضو شنگن از جمله فرانسه، آلمان و ...
 •  اعطای اقامت بلافاصله پس از امضای قرارداد خرید ملک یا سرمایه گذاری  
 • داشتن حساب بانکی در اسپانیا و اروپا
 • حق کار، تحصیل و زندگی در اسپانیادر ابتدا شما یک اقامت موقت دو ساله دریافت خواهید کرد که از آن پس قابل تمدید است. نیازی به زندگی در اسپانیا نیست، تنها باید سالی یک بار به اسپانیا سفر کنید. بعد از پنج سال در صورتی که ملک خریداری شده در اسپانیا را نفروخته باشید و سالانه ۶ ماه را در اسپانیا گذرانده باشید، اقامت دائم اسپانیا را دریافت خواهید کرد. در صورتی که سالی شش ماه را در اسپانیا نمانده باشید تنها می توانید اقامت موقت خود را با شرط نگاه داشتن ملک تمدید نمایید و به اقامت دائم منجر نخواهد شد.

 

شرایط متقاضی برای مهاجرت به اسپانیا:


نباید به صورت غیرقانونی به خاک اسپانیا وارد شده باشد.
باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشد.
نباید از ورود به کشورهای عضو شینگن منع شده باشد.
بیمه ی درمانی مجاز در اسپانیا داشته باشد.
منبع درآمد کافی برای تأمین هزینه های زندگی خود و خانواده اش را داشته باشد


موارد سرمایه گذاری


سرمایه گذاری حداقل ۵۰۰ هزار  یورو در املاک و مستغلات
واریز ۱ میلیون یورو به یک بانک اسپانیایی
داشتن سهام ۱ میلیون یورویی در یک شرکت اسپانیایی
خرید اوراق قرضه ی دولتی اسپانیایی به ارزش حداقل ۲ میلیون یورو
شروع یک بیزینس در اسپانیا که بر اساس رفاه عمومی در اسپانیا باشد

 


قوانین ویزای سرمایه گذاری  در اسپانیا:

 


حداقل مبلغ سرمایه گذاری باید ۵۰۰ هزار یورو باشد. ۱۱ الی ۱۲ درصد از کل مبلغ را به ۵۰۰ هزار یورو  اضافه می شود که صرف هزینه‌های معمول خرید از جمله مالیات، عوارض تمبر، مالیات بر ارزش افزوده (VAT) و دفتر اسناد رسمی می شود.
۵۰۰ هزار یورو سرمایه می تواند صرف خرید چند ملک شود و محدودیتی در تعداد املاک نیست.
این مقدار پول باید از منابع شفاف بدست آمده باشد.
متقاضی باید یک NIE داشته باشد (شماره شناسی برای کسانی که ملیت اسپانیایی ندارند) تا بتواند هرگونه معامله ی مالی را انجام دهد؛ مثل باز کردن حساب بانکی، راه اندازی یک شرکت، خرید یا اجاره ی املاک و مستغلات، یا هرگونه کار اداری.( تمامی مراحل اخذ NIE  توسط مؤسسه رازینوس انجام خواهد شد.)

متقاضی باید ثابت کند که حداقل ۱ بار در دوسال اولِ دریافت اقامت و ۱ بار در ۳ سال بعد از آن به اسپانیا سفر کرده است.
از آنجایی که قانونی برای الزام اقامت در اسپانیا وجود ندارد، شرطی برای پرداخت مالیات اقامت نیز وجود نخواهد داشت.
ثبت اسناد رسمی برای ویزای سرمایه گذاری حداکثر ۱۵ روز اداری زمان نیاز دارد

 

خدمات رازینوس:

 

تمامی مراحل به صورت دقیق و برنامه ریزی شده توسط کارشناسان رازینوس به شما اطلاع داده خواهند شد، در اینجا اطلاعاتی برای آشنایی با روند امور در اختیارتان می گذاریم.

 

 • در اولین گام تحقیقات لازم درباره وضعیت حقوقی ملک و سازنده یا فروشنده آن انجام خواهد شد.
 • ارتباط و توافق با فروشنده و/یا وکیل او در رابطه با شرایط خرید و اینکه معامله با قوانین جاری انطباق داشته باشد. اگر فروشنده در اسپانیا اقامت نداشته باشد، وکلای تخصصی رازینوس اطمینان حاصل می کنند که مبلغ پرداختی پیش از اتمام معامله، به کسی که در این کشور اقامت دارد سپرده می شود که ترجیحا حساب بانکی وکیل فروشنده است.
 • انجام آمادگی های لازم در دفتر اسناد رسمی جهت تکمیل خرید
 • تهیه وکالت نامه برای افراد خارج از اسپانیا که به وکیل اختیار می دهد به نمایندگی از طرف خریدار عمل کند.
 • مساعدت در تکمیل روند امور و اطمینان از ثبت سند ملکی در اداره ثبت املاک محلی
 • استعلام بدهی ملک خریداری شده
 • اخذ شماره شناسایی اتباع خارجی  NIE  که به افراد خارجی داده می شود و در امور اداری و اقتصادی در اسپانیا کاربرد دارد. مثلا اگر بخواهید در اسپانیا ملکی بخرید یا کار کنید، به این شماره نیاز دارید. اگر بخواهید یک گواهی اداری اخذ کنید، به این شماره برای امور اداری نیاز خواهید داشت. ( NIE یک شماره شناسایی است)

 

 

نکته بسیار مهم :

زمانی که این ویزا را گرفتید، ملزم به اقامت در اسپانیا نیستید. اما، برای دریافت مجوز اقامت در پایان سال، باید حداقل ۱ بار در طول این ۳۶۵ روز به اسپانیا آمده باشید.

 

 

مؤسسه مهاجرتی رازینوس، تمامی امور مربوط به سرمایه گذاری در کشور اسپانیا را با بهره مندی از کارشناسان خبره و آگاه، بر عهده می گیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در ارتباط باشید.